Kategoria

Beauty


Borowiny - jak działają i jak je stosować?...
Autor: kosmetyczkaradzi | Kategorie: beauty 
Tagi: zdrowie   natura   uroda   pielęgnacja   ciało   borowiny  
22 marca 2018, 09:27

Błoto z borowiny na pierwszy rzut oka może nie wyglądać zbyt zachęcająco, ale może mieć pozytywny wpływ na zdrowie, urodę i samopoczucie. Borowiny cieszą się dużą popularnością w uzdrowiskach oraz sanatoriach. Jakie ma zastosowanie oraz działanie borowina?

Borowina jest naturalną substancją, bogatą w cenne substancje organiczne, takie jak kwasy fulwonowe czy kwasy humusowe oraz mikro i makroelementy. Borowina jest rodzajem torfu w dużym stopniu przetworzona przez bakterie. Zawiera sole wapienne, żelazowe, glinowe czy krzemionkę. Składniki te działają przeciwzapalnie, ściągająco oraz bakteriobójczo. Borowina zalicza się do grupy peloidów, czyli surowców geologicznych, które wykorzystuje się do zastosowań leczniczych.

Właściwości

Borowina dzięki swoim naturalnym składnikom pomaga w chorobach reumatycznych, ostrym i przewlekłym stanie zapalnym narządów ruchu, takich jak: kości, stawy czy mięśnie. Dzięki aktywnym składnikom zawartych w borowinach, pomagają zwalczać oraz łagodzić wiele dolegliwości i pełną profilaktykę. Zabiegi borowinowe intensywnie rozgrzewają, dlatego miejsce poddane zabiegowi, powoduje miejscowe przegrzanie tkanek. Dzięki temu przyspiesza krążenie oraz zwiększa się przepływ krwi w organizmie. Powodują lepsze dotlenienie oraz odżywienie tkanek, usunięcie toksyn z organizmu oraz przyspiesza metabolizm. Borowiny łagodzą ból oraz wspomagają funkcjonowanie narządów.

Osoby cierpiące na reumatyzm, zwyrodnienia, bóle lub obrzęki mogą stosować zabiegi borowinowe. Jednak należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie

Borowiny dostępne są w różnych postaciach. Najczęściej można korzystać z zabiegów w uzdrowiskach oraz sanatoriach. Oczywiście są produkty borowinowe do użytku w domu. Oto kilka propozycji:

Okłady – w aptekach można kupić gotowe plastry borowinowe do przyrządzenia miejscowych okładów. Plaster borowiny należy podgrzać w ciepłej wodzie, następnie położyć na chore miejsce, okryć ręcznikiem lub kocem i pozostawić przez 30 min na skórze. Plastry można także wykorzystać do przygotowania chłodnych kompresów. Plaster należy umieścić w lodówce na godzinę. Potem płat owinąć ręcznikiem i położyć do zmienionego chorobowo miejsca na około 10 – 20 minut.

Kąpiele borowinowe – należy ją rozdrobnić, następnie oczyścić i przesiać. Tak przygotowaną borowinę poddaje się zabiegowi pęcznienia czyli podgrzewa się w specjalnych kadziach. Do gotowej borowiny dodaje się wodę i podgrzewa do 40 – 45 stopni. Można przygotować taką kąpiel w różnej konsystencji, rzadkiej lub gęstej. Zabieg powinien trwać około 10 minut.

Kostka – preparat można kupić w aptece. Stosuje się go w domu, okładając bolące stawy. W zależności od wielkości kostki, można dodać odpowiednią ilość wody, podgrzać i stosować jako okład.

Maść – wciera się ją w chore stawy. Pomaga zniwelować obrzęki stawów oraz poprawia komfort poruszania się. Powinno się stosować maść 2 razy dziennie.

Jak dbać o skórę i ciało prze ślubem?...
Autor: kosmetyczkaradzi | Kategorie: beauty 
Tagi: pielęgnacja   ślub  
25 lutego 2018, 09:45
Panna Młoda w dniu ślubu powinna zachwycać nie tylko suknią, ale przede wszystkim promienną urodą. Skóra, włosy
i paznokcie potrzebują uwagi. Jak zadbać o skóręi ciało przed ślubem?
 
Pielęgnacja cery i ciała powinna być regularna i intensywna. Jeżeli dbasz o siebie i masz odpowiednie nawyki pielęgnacyjne, to nie będziesz miała większej trudności z przygotowaniami do ślubu. Zabiegi pielęgnacyjne należy rozpocząć nawet pół roku wcześniej w zależności od rodzaju i kondycji cery. Jeżeli do tej pory nie przywiązywałaś wagi do swojego wyglądu, to sporo pracy trzeba będzie włożyć.
 
Pół roku przed ślubem
Przygotowania do uroczystości należy zacząć pół roku wcześniej, dlatego będą konieczne regularne wizyty w salonie kosmetycznym. Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie twoją cerę, oceni jej stan i kondycję, zaleci odpowiednie zabiegi kosmetyczne oraz podpowie jak dbać o cerę w domu. Jeżeli zaczniesz chodzić do kosmetyczki kilka miesięcy przed ślubem, a masz problemy z cerą, to będzie dużo czasu, aby poprawić wygląd cery. Z cerą skłonną do zanieczyszczeń, konieczne będą zabiegi oczyszczające wykonane przez kosmetyczkę. Warto również pozbyć się zaskórników, ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt. O cerę należy dbać codziennie, dlatego należy regularnie wykonywać peelingi oczyszczające oraz stosować kremy i maseczki nawilżające.
 
3 miesiące przed ślubem
3 miesiące przed ślubem należy zadbać o skórę, przede wszystkim skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Trwały i efektywny makijaż będzie lepiej wyglądał na zadbanej i zdrowej cerze. Należy także pamiętać, że specjalistyczne zabiegi należy zakończyć na kilka tygodni przed wielką uroczystością. Nie jest wskazane testowanie nowych kosmetyków na kilka dni przed ślubem, ponieważ reakcja organizmu może być nieznana. Najlepiej postawić na sprawdzone produkty, które nawilżą i zregenerują skórę. Żeby cera była oczyszczona, gładka i wolna od niedoskonałości, to nad poprawą jej wyglądu najlepiej zacząć 1 – 2 miesiące przez ślubem.
 
Przed ślubem warto także poprawić kondycję włosów oraz ustalić i wypróbować fryzury ślubne, które będą podkreślać urodę i będą pasowały do sukni i welonu. W tym dniu ważnym dla kobiety jest każdy detal. W dniu ślubu nie warto eksperymentować, dlatego najlepiej pozostać przy sprawdzonym fryzjerze, ponieważ on zna stan włosów panny młodej. Wie w jakim uczesaniu kobiecie najlepiej oraz czy włosy mają tendencję do kręcenia się. Wyboru fryzjera nie zostawia się na ostatnią chwilę. Najlepiej kilka miesięcy wcześniej udać się do salonu fryzjerskiego, sięgnąć po poradę dotyczącą odpowiedniego koloru czy regeneracji włosów oraz jaka fryzura będzie pasowała.
Pielęgnacja miesiąc przed ceremonią Miesiąc przed ślubem to czas, w którym warto wzmocnić pielęgnację i wzmocnić częstotliwość zabiegów. Dla cery młodej raz w tygodniu, a dla pań do 25. roku życia nawet 2- 3 zabiegi tygodniowo. Z taką samą częstotliwością należy także zadbać o dłonie i stopy. Jeżeli do tej pory nie dbałaś o dłonie i stopy, to ostania szansa na intensywną kurację u kosmetyczki. Kosmetyczka zadba aby twoje dłonie były gładkie i nawilżone. Miesiąc przed uroczystością warto także odwiedzić dentystę, który w razie potrzeby wybieli zęby, usunie osad z kawy czy z herbaty.

2 tygodnie przed ślubem
To czas, w którym warto umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury. Pamiętaj, że musi być dopasowany do twojego typu urody i stroju. Na tydzień przed ślubem umów się z kosmetyczką na usuniecie zbędnego owłosienia i wyreguluj brwi.
 
Dzień przed ślubem
W tym dniu powinnaś wygospodarować sobie chwilę relaksu i odprężenia dla siebie. To dobry czas na przygotowanie niezbędnych rzeczy potrzebnych w dniu ślubu. Warto położyć się wcześniej spać – w nadmiarze stresu przed ślubem, organizm doceni dodatkowe godziny wypoczynku.
Jak dbać o włosy? 6 zasad, których należy...
Autor: kosmetyczkaradzi | Kategorie: beauty 
Tagi: uroda   pielęgnacja   włosy  
18 stycznia 2018, 14:42
Piękne i zadbanie włosy to wizytówka każdej kobiety. Jednak, codzienna pielęgnacja może stwarzać problemy. Podpowiemy kilka zasad, których należy przestrzegać aby włosy były zadbane.

Dieta, odpowiednia pielęgnacja czy czynniki zewnętrzne mają wpływ na wygląd i kondycję włosów. Odpowiednią pielęgnację włosów należy dopasować do rodzaju ich, aktualnej pory roku, gdyż czynniki atmosferyczne wpływają na kondycję włosów.
 
Odżywiane od wewnątrz
To w jaki sposób się odżywiamy także ma wpływ na kondycję i wygląd włosów. Brak witamin i odpowiednich składników przyczynia się do osłabienia i wypadania włosów. Dlatego należy pamiętać o zdrowej i zbilansowanej diecie. Nie można także zapomnieć o piciu odpowiedniej ilości wody, która odżywi i nawilży skórę.

Prawidłowe mycie włosów
Prawidłowo umycie włosów ma także wpływ na ich kondycję. Dlatego ważna jest technika mycia włosów. Szampon ma przede wszystkim oczyścić skórę głowy, a nie odżywić włosy. Ważne jest, aby szamponem myć tylko skórę głowy. Wystarczy opuszkami palców z nałożonym na nie szamponem lekko ją masować. Błąd, który stosuje wiele osób jest mycie szamponem całej głowy. Podczas mycia w taki sposób włosy narażone są na częste szarpanie i ich tarcie. W ten sposób powstaje kołtun, który potem trudno rozczesać. Aby usunąć z włosów zanieczyszczenia, należy wykorzystać piane, która tworzy się podczas mycia skóry. Zbieramy piane w dłoniach, następnie przesuwamy po całej długości włosów od nasady do końcówek.
 
Odpowiednia odżywka do włosów
Odżywkę należy dopasować do odpowiedniego rodzaju i stanu włosów. Preparat poprawi ich stan, nawilży, zregeneruje oraz domknie łuski rozchylone podczas mycia, dzięki czemu włosy będą pięknie odbijać światło. Odzywkę stosuje się podczas mycia – nakłada się na wilgotne, ale nie na mokre włosy. W kierunku od końcówek do nasady, delikatnie wcierając. Metoda ta dotyczy krótkich włosów. W przypadku długich włosów wystarczy wmasować odżywkę na 2/3 długości, ponieważ
wyżej włosy są mocne. Następnie po kilku minutach dokładnie je spłukać.
 
Jak dbać o włosy suche i kręcone
Suche włosy są często skutkiem częstego suszenia, modelowania czy prostowania. Włosy stają się wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są suche i pozbawione blasku. W pielęgnacji suchych włosów ważne jest odpowiednio dobrany szampon i odżywki. Powinny to być produkty nawilżające włosy i bogate w witaminy i składniki regenerujące. Natomiast włosy kręcone wymagają szamponów i odżywek przeznaczone do ich rodzaju. Kosmetyki do włosów kręconych powinny zawierać naturalne składniki odżywcze, nawilżające. Włosy kręcone z natury są suche.
 
Włosy przetłuszczające się
Włosy przetłuszczające się wymagają codziennego mycia, ponieważ szybko tracą świeży wygląd. Do pielęgnacji takich włosów najlepiej stosować lekkich balsamów i innych kosmetyków, które nie obciążają włosów. Nie zaleca się stosowania odżywek bez spłukiwania, ponieważ powodują krótszy efekt świeżości włosów. Można stosować płukankę z soku z cytryny po umyciu włosów, która powoduje ściąganie gruczołów łojowych i zapobiegają powstawaniu łupieżu.

Włosy farbowane i zniszczone
Włosy farbowane są słabsze, bardziej łamliwe i mają mniej blasku. Należy stosować odpowiednie szampony i odżywki. Nie powinno się ich płukać w gorącej wodzie, ponieważ wtedy otwierają się łuski włosów, a kolor wypłukuje się. Należy także pamiętać o ich nawilżeniu. Przez różne czynniki atmosferyczne, nieodpowiednia pielęgnacja, suszenie i prostowanie włosy ulegają zniszczeniu. Do pielęgnacji zniszczonych włosów należy użyć odpowiednich preparatów, które nawilżą oraz wzmocnią cebulki. Podczas mycia warto wykonać delikatny masaż głowy. Po umyciu włosów można nałożyć odżywkę. Włosy należy suszyć ciepłym, a nie gorącym strumieniem powietrza.